- Blok Lidl - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Blok Lidl

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Blok Lidl

Příspěvekod vojtahlad » 20 čer 2021 08:12

Aktuálně mají v Lidlu docela povedené bloky v pevných deskách formátu A5 a A6. Koupil jsem A5. Desky jsou polomatné, mírně měkčené a působí celkem plastovým dojmem. Měli tři barevné varianty: tmavě šedý, růžový a tuším béžový. Blok má obvyklé příslušenství - záložku, gumičku na převázání a poutko na pero. Navíc je uvnitř kapsa, např. na poznámkové lístky, a list s malými samolepkami (srdíčka, telefonky, palec nahoru a dolů...).

Papír je světle žlutý (chamois) s gramáží 80 gsm, dost příjemný. V bloku je 120 listů. Možná už bylo přebráno, ale v obchodě měli A5 jen čisté a A6 jen čtverečkované. K plnicím perům se chová velmi dobře, inkoust se u běžných hrotů nerozpíjí. Jen u širokého a mokrého Pilota Parallel došlo ojediněle k drobnému rozpití. Text trochu prosvítá a u mokrých hrotů se místy propíjí, nicméně považuji papír za rozumně použitelný oboustranně.

Celkově je mi blok dost sympatický, doporučuji vaší pozornosti. Cena je 50 Kč (A6 jsou v balení dva, A5 jeden).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Blok Lidl

Příspěvekod lahcim » 21 čer 2021 05:38

Mám tento blok už asi 3 roky a také jsem s ním spokojený. Mám linkovanou variantu A6, ale nemám list se samolepkami :-)
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník