- A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné. - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Příspěvekod Volfi » 06 říj 2023 23:22

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem A5 zápisníku s kroužkovou vazbou. Potřebuji, aby byl čtverečkovaný nebo tečkovaný s roztečí 5mm. Bonus navíc by byl kdyby měl jednoduše trhatelné stránky. Jsem technik a často používám inkousty, tuše, fixy. Papír ideálně hladký a bílý samozřejmě nechci, aby se inkoust propíjel/rozpíjel. Už jsem si koupil dva “značkové” zápisníky, které jsou oba na nic. Ideálně skladem někde v čr.
Volfi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2023 23:00

Re: A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Příspěvekod jjanek73 » 09 říj 2023 08:18

Krásný den,

v rozumné cenové kategorii bych doporučil Clairefontaine, ale dostupnost v ČR mi přijde mizerná (s výjimkou papíru pro výtvarníky). https://cultpens.com/products/clairefon ... otebook-a5

Leckdo si pochvaluje (relativně) levný Oxford, osobně jsem nezkusil https://obchod.activa.cz/produkt/oxford ... gKDyfD_BwE

Pokud byste byl ochoten slevit alespoň z některého požadavku :-) (kroužková vazba), nabídka se významně rozšíří - skvělé trhací bloky Rhodia, levné Clairefontaine v Tedi...

Mějte se fajn :)
Janek
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59

Re: A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Příspěvekod Volfi » 09 říj 2023 11:52

Díky za tip, oxford jsem objednal, tak uvidíme. Případně uvítám další tipy a z nároků slevit nemůžu.

EDIT: Tak jsem dnes Oxford vyzkoušel a mohu říct že to je poměrně slušný zápisník. Testoval jsem s UniPin 0.7 a inkoustovým perem Kaweco liliput. Nic se nerozpíjí a neprosvítá. Možnost skenování alipkací Scribizee je fajn bonus. Mám v šuplíku Papelote, kterej je oproti tomu opravdu strašnej.
Volfi
 
Příspěvky: 2
Registrován: 06 říj 2023 23:00

Re: A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Příspěvekod lupusminor » 10 říj 2023 22:15

Chtěl jsem doporučit Oxford, ale už to přede mnou udělali jiní. Tak ať dobře slouží!
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 60
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: A5 kroužkový zápisník vhodný pro inkoust a jiné.

Příspěvekod jjanek73 » 17 říj 2023 08:00

To Volfi: díky za doplnění praktické zkušenosti :-)
H.
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků