- Černý inkoust - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Černý inkoust

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Černý inkoust

Příspěvekod zdenekj » 06 říj 2023 10:13

Zdravím, poradí mi někdo opravdu sytě černý inkoust prosím?
moc děkuji za odpovědi. Zdeněk
zdenekj
 
Příspěvky: 3
Registrován: 10 úno 2023 12:31

Re: Černý inkoust

Příspěvekod jjanek73 » 09 říj 2023 07:49

Dobré ráno přeji,

zkusím alespoň něco málo. Aktuálně je velmi diskutovaný nový Platinum Chou Kuro, jehož pigmentové částice mají reagovat s minerálními látkami v papíru a vytvářet skutečně hlubokou černou, což se podle ukázek povedlo. Nevýhodou je cena (přibližně 60 euro za 60ml!) a také nutnost, či přinejmenším doporučení, vymývat po něm pero destilovanou vodou, jinak může zanechávat skvrny (zásadní samozřejmě především u eye-dropper demonstrátorů apod.).

Ale abych mluvil i z osobní zkušenosti, jsem velmi spokojen s Aurorou Black, přijde mi dostatečně sytá, pokud Vám nejde o nějaké speciální použití, cena je proti Platinu Ch.K. třetinová a v peru se chová bezproblémově. U nás jsem jej viděl v nabídce asi jen zde, https://www.luxuryoffice.cz/p/inkoust-cerny/ , ale většina specializovaných e-shopů v rámci eu jej má zcela běžně (Stilo e stile, Fontoplumo, Appelboom, Iguanasell...).

Lze se podívat i do vlastních řad na tento nedávný test: viewtopic.php?f=31&t=1416

Ještě dodám, že logicky hodně záleží na šířce hrotu a jeho "tečavosti" - víc inkoustu bude pochopitelně znamenat i sytější odstín. Také použitý papír může mít vliv.

Zdravím
Janek
jjanek73
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 srp 2021 12:59

Re: Černý inkoust

Příspěvekod vojtahlad » 09 říj 2023 11:18

jjanek73 píše:Lze se podívat i do vlastních řad na tento nedávný test: viewtopic.php?f=31&t=1416

Už jsem zapomněl, že jsem to sem před časem napsal, ale zrovna jsem chtěl doporučit Rohrer & Klingner Leipziger Schwarz ;) Podle mě má výborný poměr výkonu k ceně, což pro značku Rohrer & Klingner platí obecně. Dříve u nás nebyla na trhu, ale v současnosti už ji pár e-shopů nabízí.

Shodou okolností R & K vydali jako letošní limitku Ebony, což je duběnkový černý inkoust. Víc o něm nevím, recenzi jsem zatím nenašel. K mání třeba zde: https://www.stiloestile.com/en/inks/iron-gall/rohrer-klingner-iron-gall-ebony-ink-bottle-50-ml-limited-edition
vojtahlad
 
Příspěvky: 521
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Černý inkoust

Příspěvekod Sasori » 12 říj 2023 18:04

Z toho co mám doma je za mne hodně černý inkoust je Noodler's ink Heart of darkness, případně X-feather, ale u nás se docela blbě shání, spíše bych to viděl na objednávku ze zahraničí.

Co se dá sehnat u nás v prodejnách, případně z českých e-shopů na tom není špatně ani černý KIN, případně černý Hero.

Ono je to taky o tom, co kromě sytě černé od inkoustu očekáváš, čím píšeš, na jaký papír... Nemluvě o tom, že každý člověk vidí barvy trochu jinak. :roll:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Černý inkoust

Příspěvekod graphophilus » 13 říj 2023 13:24

Já černý KIN ředím vodou, aby nebyl tak moc černý.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků