- Inkousty Cleopatre - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkousty Cleopatre

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Inkousty Cleopatre

Příspěvekod inkognito » 26 říj 2020 22:58

Inkousty Cleopatre jsou nabízeny v mnoha barvách jako "inkousty na kreslení", za velmi příjemné ceny (PET lahvička 250 ml stojí cca 60,- Kč). O možnosti jejich použití v plnicích perech se ale nikde výslovně nehovoří. Přesto (nebo spíše právě proto :o) jsem jeden z nich - oranžový - naplnil do levného čínského pera Jinhao 992, osazeného kaligrafickým hrotem šířky 1 mm. Pero fungovalo velmi dobře, ale barva inkoustu se mi nelíbila, byla velmi nevýrazná. Abych dostal sytější barvu, nechal jsem polovinu objemu inkoustu odpařit. Výsledek mě velmi příjemně překvapil - dosáhl jsem pěkné syté oranžové barvy, pracovně jí říkám Noodler’s Apache Sunset :D Pero s uvedeným zahuštěným inkoustem používám asi rok, bez problémů.

Postupem času jsem v plnících perech vyzkoušel i některé další Cleopatre inkousty - medově žlutý, karmínově červený, červený - magenta, všechny zahuštěné odpařením asi na polovinu původního objemu. Výsledky nejsou vůbec špatné, pera fungují, neucpávají se, občas je ale dobré otřít drobné stopy pigmentového prášku na jejich hrotech.

Odstín uvedených červených inkoustů se mi líbí mnohem více, než jaký dosahuje červený Koh-i-Noor nebo jeho "bratříček" červený Pelikan 4001.

U medově žlutého inkoustu Cleopatre při použití v násadkovém peru, které preferuji při flex efektech, jsem si všiml zajímavého úkazu - žlutá stopa inkoustu na okrajích přechází do červena, jako by tam někdo doplnil tenkou červenou linku.

Ještě odkaz pro ty z vás, kteří si rádi hrají:
https://www.kreativnisvet.cz/vyhledano/ ... slen%C3%AD
inkognito
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2017 19:52

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků