- Dokumentní inkoustové bombičky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dokumentní inkoustové bombičky

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 08 pro 2020 22:10

Má někdo osobní zkušenost s dokumentními inkoustovými bombičkami od Graf von Faber Castell? Nejlépe s Cobalt Blue?
Zajímá mne, zda se s nimi dobře píše a osobní dojem :-).

Případně tip na jiné bombičky s dokumentním inkoustem?

Děkuji
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod graphophilus » 09 pro 2020 10:35

Koh-i-noor dělá bombičky se svými dokumentními inkousty černý a modrý. Mi ten černý dokumentní jednou zacpal pero, ale to jsem ho dlouho nečistil a pero trpělo ucpáváním i jinými inkousty. Dále doporučuji plnění bombiček. Ve zdravotních potřebách stačí zakoupit za 1 korunu stříkačku a za další korunu jehlu. Hodně se ušetří a systém umožní vyčerpat z lahviček i poslední kapky inkoustu. Jinak myslím, že dobře odolný (aspoň proti vodě) je černý inkoust koh-i-noor a má po všech stranách výborné vlastnosti (mi připadá moc černý, tak si ho ředím vodou a šedá délá zajímavé efekty stínování).
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 09 pro 2020 20:57

Děkuji, to je zajímavé.
Ale přiznám se, že mám stále nejasno v těch bombičkách. Koh i noor uvádí, že délka těch bombiček je 77 mm, což je o 5 mm více, než mají moje bombičky Waterman.
A tudíž nevím, zda do mého péra vůbec vlezou. Budu to muset zkusit

Předpokládám, ale nemám vyzkoušeno, že krátké bombičky tam půjdou, ale do těch dok. inkoust KiN nedává...
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 11 pro 2020 11:39

Vydal jsem se koupit do KOH-I-NOOR papírnictví oboje jejich dokumentní bombičky, že je prostě zkusím.
Vystál jsem frontu na pokladnu (jediná prodavačky v obchodě) protože v prodejně nebyly a měl jsem za to, že je mají u pokladny. Prodavačka mi dala obyčejné a netušila co jsou dokumentní. Přivolala někde zezadu kolegyni, ta prohlásila, že nic takového nemají...
Není to snadné :-) Takže poštovné odněkud, nebo na to rezignuji.
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod JirkaM » 11 pro 2020 17:56

.... nebo konvertor
s šedým dokumentárním GvFC v Lamy Al-Star Graphite/F mám dobréí zkušenosti.... zatím nezaschnul...ochotně píše i po víkendu
(vím, že je to mimo dotaz) :oops:
JirkaM
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2020 17:09

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 17 pro 2020 21:35

Tak pokud by to někomu v budoucnu pomohlo...
Pořídil jsem nakonec bombičky s dokumentním inkoustem Graf von Faber Castell v barvě Cobalt Blue. Raději bych barvu Midnight Blue, ale ty nejsou dostupné.

První dojem je zklamání - z odstínu té modré. Je hodně "vybledlá". A lehce nasliněný prst po cca hodině inkoust rozmazává (toto mi až tak nevadí), ale nečekal jsem to.

V kombinaci s hrotem F (Waterman) je to dost nevýrazný text - ve srovnání s mými Parker dělníky (hrot F).

Možná nakonec nebudu vymýšlet a na dokumentní inkoust se vykašlu :-).
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 19 pro 2020 09:31

Tak ještě jednu pzn. k tomu dokumentnímu Cobalt Blue.
I po více jak 30ceti hodinách se rozmazává. O něco méně než běžný Perker inkoust.
Náhodou jsem porovnal i fialový inkoust Parker a ten se rozmazává mnohem méně a až po mnohem větším tlaku. To mne překvapilo.
Mám pocit, že tento dokumentní inkoust není bůhví co...




Waterman píše:Tak pokud by to někomu v budoucnu pomohlo...
Pořídil jsem nakonec bombičky s dokumentním inkoustem Graf von Faber Castell v barvě Cobalt Blue. Raději bych barvu Midnight Blue, ale ty nejsou dostupné.

První dojem je zklamání - z odstínu té modré. Je hodně "vybledlá". A lehce nasliněný prst po cca hodině inkoust rozmazává (toto mi až tak nevadí), ale nečekal jsem to.

V kombinaci s hrotem F (Waterman) je to dost nevýrazný text - ve srovnání s mými Parker dělníky (hrot F).

Možná nakonec nebudu vymýšlet a na dokumentní inkoust se vykašlu :-).
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod vojtahlad » 19 pro 2020 10:25

Inkousty Graf von Faber Castell jsou dokumentní jen názvem. Deklarují světlostálost, ale odolnost proti vodě není podle recenzí žádný zázrak. Úplně je nevymyje, text zůstane čitelný, ale částečně pouští. Je v tom hrozný hokej a nedá se spolehnout, že když je inkoust pojmenován "dokumentní" nebo "permanentní", odolá vodě. Chce to hledat recenze, test odolnosti proti vodě bývá jejich součástí.

Z vlastní zkušenosti - inkousty, které nezměnilo ponoření na minutu do vody: dokumentní Koh-I-Noor, dokumentní Monteverde, řada Sketch od Rohrer & Klingner.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dokumentní inkoustové bombičky

Příspěvekod Waterman » 19 pro 2020 14:42

No,škoda, že tu ta informace nezazněla v listopadu, kdy jsem se na zkušenosti s tímto inkoustem ptal...

vojtahlad píše:Inkousty Graf von Faber Castell jsou dokumentní jen názvem. Deklarují světlostálost, ale odolnost proti vodě není podle recenzí žádný zázrak. Úplně je nevymyje, text zůstane čitelný, ale částečně pouští. Je v tom hrozný hokej a nedá se spolehnout, že když je inkoust pojmenován "dokumentní" nebo "permanentní", odolá vodě. Chce to hledat recenze, test odolnosti proti vodě bývá jejich součástí.

Z vlastní zkušenosti - inkousty, které nezměnilo ponoření na minutu do vody: dokumentní Koh-I-Noor, dokumentní Monteverde, řada Sketch od Rohrer & Klingner.
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků