- Propisky nevalné kvality - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Propisky nevalné kvality

I obyčejné tužky nebo pastelky nebo gumy si zaslouží pozornost.

Propisky nevalné kvality

Příspěvekod tomkeb » 29 led 2013 00:34

Zdravím,
napadlo mě snad až barbarské téma pro toto fórum: Používáte, nebo používali jste někdy reklamní či jiné propisky a psací potřeby, které zrovna neoplývají kvalitou? Většina lidí v této zemi, jak to tak vidím, používá výhradně šunty, které ani pořádně nepíšou, za týden v nich dojde náplň, propisku vyhodí a hledají, kde by schrastili další jednorázovku… Co na to říkáte? U nás doma se prychobyčejné propisky používají snad jen na nákupní seznamy, ale aspoň jsou koupené v 10kusovém balení v Albertu a leccos vydrží. :shock: Pokud píšete nákupní seznamy, píšete je plnicím perem? Co byste udělali, kdybyste chtěli zastavit zaplavování krajiny skládkami plnými vypsaných plastových propisek? :idea:
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod ypres_bass » 29 led 2013 10:38

úplně jednorázovky moc nepoužívám, spíš se snažím využívat toho že některé jednorázovky jsou na docela vysoké úrovni (dlouho jsem pracoval v hobby marketu a dodneška z toho propiskově žiju)
jinak klasickýma jednorázovkama jsem odepsal celou základku a gympl kde se mi to už začalo prolínat s těma lepšíma propiskama nebo i propiskama z dárkových sad a skrze to jsem 2009 přešel k peru
na obyčejné psaní mám krom toho rád ještě centropen liner F
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod Paracelso » 29 led 2013 22:11

Já se teda snažím těmhle shitovejm jednorázovejm propiskám vyhýbat co to jde!! Na obyčejné zápisky, včetně seznamu na nákup, používám potom buď číňana nebo plastové školní pero případně inkoustový roller. Mě se hlavně s propiskou i špatně píše. Potřebuju při psaní takový ten pocit tření hrotu o papír a spouštění inkoustu.

Celkově mě štve, že vetšine lidí je úplně ukradený čím píšou a jednoduše vemou co mají zrovna po ruce, jen když to píše, ikdyž je to jakýkoliv kopyto.
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod ypres_bass » 29 led 2013 22:19

já jsem teď asi tři týdny psal jenom perem a nebyl jsem schopný tou propiskou na poště plynule psát :-) :ugeek:
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod tomkeb » 30 led 2013 11:54

To je zajímavé, já na ZŠ a na začátku gymplu taky psal nicmoc propiskama, ale vždycky jsem si z nich vybíral ty, které psaly celkem slušně… takže jsem jim před propiskama z dárkových sad dokonce dával přednost. Doteď mi tu v někde leží taková masivní kovová červená dárková propiska Regal, která je tak těžká, že jsem doteď nepochopil, jak někdo může s něčím takovým psát. :D
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod Nefrita » 30 led 2013 15:38

Paracelso píše:
Celkově mě štve, že vetšine lidí je úplně ukradený čím píšou a jednoduše vemou co mají zrovna po ruce, jen když to píše, ikdyž je to jakýkoliv kopyto.

Na různých školeních je zajímavé pozorovat, s jakými nevzhlednými psacími nástroji píší pečlivě oblečené a upravené ženy ...V práci používám levnou (kvůli možné ztrátě), ale pěkně píšící propisku s vyměnitelnou náplní. V kabelce mám pouzdro s oblíbeným plnicím perem, které používám při psaní růných textů mimo kancelář.
Naposledy upravil Nefrita dne 31 led 2013 11:39, celkově upraveno 1
Nefrita
 
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2012 14:06

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod Paracelso » 30 led 2013 22:41

Já teda psal perem už na základce i na střední, tim obyčejnym plastovym školním. Mám při psaní docela těžkou ruku a tak jsem propiskou příliš protláčel papír.
Ty obyčejné nekvalitní propisky se taky blbě drží a bolí po nich, při dlouhém psaní, zápěstí.
Paracelso
 
Příspěvky: 15
Registrován: 14 led 2013 22:09
Bydliště: Prague

Re: Propisky nevalné kvality

Příspěvekod Columboso » 28 čer 2013 21:43

No, já to vyřešil lehce - všechno píšu klasickým perem a na nějaké drobnosti jsem si našel na bazaru hodně staré pero (Centropen Iridium 42)... Když se mu něco stane, nebude to skoro žádná škoda, pravda, plním to dobrým inkoustem, ale to všechna pera... Jinak se snažím všech těch reklamních propisek zbavit, různě je doma před rodinou schovávám... :D
Scheaffer Legacy Palladium Straight Line (pero), Parker Frontier GT (pero), Centropen Iridium 42 (pero), Parker Jotter GT (propiska), Parker Jotter (mikrotužka)
Columboso
 
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2013 18:28


Zpět na Ostatní psací potřeby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků