- Pera Novák - bombičky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pera Novák - bombičky

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Pera Novák - bombičky

Příspěvekod astancik » 28 úno 2017 09:31

Zdravím, nemáte někdo plnící pero od tohoto výrobce? http://peranovak.cz/ Potřebuji koupit nové bombičky a mám problém sehnat správný rozměr. Děkuju za radu.
astancik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2017 09:27

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod tritrek » 28 úno 2017 10:10

Zatiaľ napĺňaj pôvodné a zároveň skontaktuj výrobcu, to je 100% istota
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod trige » 28 úno 2017 10:34

Tohle bude určitě na klasické eurobombičky, které koupíte od různých výrobců, počínaje Centropenem za 15 Kč, konče barevnými od Pelikanu.
astancik píše:Zdravím, nemáte někdo plnící pero od tohoto výrobce? http://peranovak.cz/ Potřebuji koupit nové bombičky a mám problém sehnat správný rozměr. Děkuju za radu.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod astancik » 28 úno 2017 10:39

trige píše:Tohle bude určitě na klasické eurobombičky, které koupíte od různých výrobců, počínaje Centropenem za 15 Kč, konče barevnými od Pelikanu.
astancik píše:Zdravím, nemáte někdo plnící pero od tohoto výrobce? http://peranovak.cz/ Potřebuji koupit nové bombičky a mám problém sehnat správný rozměr. Děkuju za radu.


Právě že Centropen nebo Pelikan (už si nepamatuju, která značka to byla) jsem už koupil a zkoušel a bohužel to tam o fous nepasovalo (vůbec jsem to do pera nezasunul). Zkoušel jsem kontaktovat i toho výrobce, tak uvidím, co napíše. Byl jsem včera i v Penshopu Na Příkopech a tam na to paní taky koukala poprvé v životě :(
astancik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2017 09:27

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod trige » 28 úno 2017 11:10

Hmm zajímavé, leda že by udělal nějakou fintu, aby si lidé u něj kupovali i speciální náplně, což je pro mne nepochopitelné. Ta těla si určitě nevyrábí a kupuje u běžného výrobce v Číně, stojí to pár korun (s ocelovým hrotem). Těch systému zase tolik není: Pilot, Parker ale většina jede na euro rozměru. Dejte potom zprávu, zajímá mne to :-)
Řešením je koupit ten konvertor a můžete experimentovat s inkousty, nebo jak už někdo uvedl, stříkačku a jehlu v lékárně a je to vyřešené, můžete plnit opakovaně jednu bombičku co už máte. Dokonce tady někde najdete praktické a odzkoušené návody, jak se dá již použitá a naplněná bombička uzavřít, abyste ji mohl nosit s sebou jako náhradní.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod astancik » 28 úno 2017 12:56

V nejhorším případě využiju ten konvertor, ale v minulosti jsem se u toho doplňování vždycky zaprasil, takže jsem upřednostnil bombičky :D
Nasdílím potom, co dal vědět výrobce.
astancik
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 úno 2017 09:27

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod Toams » 28 úno 2017 13:47

Nemyslim si, ze by to nejak osefoval, na strankach ma v popise klasicke bombicky Centropen, ak k tomu boli nejake pribalene, tak na 90% Centropenky ... bud to bude chybny kus, alebo rukami :lol:

Obrázek
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod ToFF » 02 bře 2017 19:18

Mám jedno pero Novák a je v něm konvertor s evropský koncem. Jde nasadit docela ztuha. Zkoušel jsem tento konvertor našoupnout na mé evropské Pilot MR a fungovalo to.
Pokud bombičky tak bych doporučil dlouhé od Pelikanu.
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Pera Novák - bombičky

Příspěvekod Toams » 08 bře 2017 11:50

Tak ktože to včera v penshope v Pánskej pasáži zháňal konvertor na novácke pero? :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků