- Psychologie písma - Grafologie - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Psychologie písma - Grafologie

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Psychologie písma - Grafologie

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 24 úno 2013 12:05

Zkoumal jste někdy někdo co o Vás říká Vaše písmo? A pokud se písmo mění zda to bylo v nějakých souvislostech?

Čím více toho čtu, tím více si všímám a musím uznat, že pokud se ke mě dostane ručně psané písmo, lze z něj usoudit nejednu vlastnost autora textu.
Základní informace o písmu jsem našel na odkazu ZDE.
Máte nějakou vlastní oblíbenou stránku odkud se dají obdobné informace k psychologii písma čerpat?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Psychologie písma - Grafologie

Příspěvekod Walter20 » 24 úno 2013 15:48

Kdysi mě problematika grafologie obdobně zaujala (co se za tím vším skrývá). Je to ale studium na dlouhé roky, dalo by se říci celoživotní bádání (či neutuchající zájem o věc). K pochopení mnohých souvislostí nutno - mimo jiné - hlubších znalostí z psychologie (především psychologie osobnosti), svou roli tady sehrávají i jisté schopnosti pozorovací, srovnávací, analytické, interpretační apod. (...)

Dost možná by se Ti líbila kniha od Petra Živného "Co může říci písmo. Kapitoly z grafologie." (Nakladatelství Horizont, 1991)

http://www.databazeknih.cz/knihy/co-muz ... smo-111702
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Psychologie písma - Grafologie

Příspěvekod Alternativa » 06 čer 2013 15:29

O grafologii, jejích přínosech i možnostech studia nejdete teď i na novém portálu www.grafologove.cz
Alternativa
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2013 15:02

Re: Psychologie písma - Grafologie

Příspěvekod Pavel Kotrla » 06 čer 2013 18:42

Já bych doporučil tyto stránky http://www.grafologickakomora.cz/
A ve vztahu k psanému písmu také zajímavou diskuzi ke Comenia Scriptu, která zde má svou sekci. (Hodně prostoru jí bylo věnováno i na stránkách Tvaru http://www.itvar.cz/cz/2012/18-2012-comenia-477.html)
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: Psychologie písma - Grafologie

Příspěvekod Dr.Watson » 02 říj 2017 18:13

Starý topic. Jako já...
Grafologií jsem se před časem lehce zabýval. Mám písmo skloněné doleva (pravák), ne moc, blíží se ke kolmici. Můj někdejší šéf mi vždy tvrdil, že to značí zvrácený charakter. Tehdy jsem si v knihovně našel nějakou knížku o grafologii (totalitní) vydání. Samo rozebral jsem sebe a začal rozebírat ostatní (po revoluci se ještě hodně psalo rukopisem a spojitým písmem). Jenže pokud grafologii jen přelétnete podle knihy, je to vždy jakoby vytržené z kontextu - postě podle kapitol a významů toho kterého písma hledáte v tom svém, či cizím. Jasně, spoustu informací to člověku dá ale pravý astrolog to musí znát z paměti, sloučit do jednoho pohledu na text a navíc, musí mít spoustu cvičných či ostrých rozborů za sebou a to se zpětnou vazbou aby věděl kde dělá chyby. Jako u jazyků, vlastně u všeho vědění je to na delší trať - dělám přez dvacet let astrologii a učím se pořád.
Ale je to moc zajímavá věda, i to málo podle knih napoví...
Mimochodem od grafologie jsem ulétl k těsnopisu. To by chtělo umět, bo lidí certifikovaných je pomálu...
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků