- Káva - čaj - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Káva - čaj

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Káva - čaj

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 29 bře 2013 21:57

Co vám dělá společnost u psaní textů?
Káva, čaj a co preferujete?

Já osobně černý čaj a zelený čaj. Dlouho jsem si zlepšoval myšlenky českou klasikou nescafe + mléko.
Časy se mění a tak jak člověk nahradil propisku plnícím perem tak i nescafe jsme nahradil zrnkovou kávou, o kterou se stará jeden z levných automatických kávovarů, který mi podává takovou kávu, která je potěšením. Navíc díky mlýnku si člověk užije vždy aroma čerstvě umleté kávy.

Je to jako s plnícím perem. Vzít inkoust vzít pero a plnit konvertor... takový rituál :)

a čím si děláte Vy příjemnější chvilky u psaní?
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Káva - čaj

Příspěvekod tomkeb » 29 bře 2013 22:40

Pokud bych si měl vybrat mezi kávou a čajem, zvítězí čaj. Kafe mi nechutná (ano, zkoušel jsem pít kávu z čerstvě namletých zrn, ale neoslovila mě) a osobně nedokážu pochopit, jak ho do sebe většina lidí, obzvlášť vysokoškoláků, může pravidelně lít za účelem překonávání únavy… Nepopírám pozitivní účinky kofeinu, občas si ho dám v tabletě z lékárny, ale rozhodně nechci permanentně vsugerovávat mozku, že není unavený, když ve skutečnosti unavený je. Radši se hledím pořádně vyspat.

Většinou pak piju prostou vodu z vodovodu. Mám k tomu řadu pragmatických důvodů: stačí pustit kohoutek, je téměř zadarmo, její pití nemá vliv na zuby (žádná potrava pro bakterie, žádné pigmenty usazující se na sklovině) a dobře se přenáší v cyklistické lahvi (lahev se nešpiní).

PS: To zmínění zrnkové kávy a pera je pěkné… Pořádné kafe nemusí být o moc dražší než nějaké instantní chemické bahno, ale přitom je to úplně jiná kvalita, jiný zážitek… Zajímavý článek k přečtení zde.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Káva - čaj

Příspěvekod ypres_bass » 29 bře 2013 23:41

chtěl jsem taky vyjádřit, ale tomek to do detailu popsal stejně jako to cítím já...
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Walter20 » 30 bře 2013 00:16

Nevymýšlám. S lásků piju čaj aj kafé. Vodu z kohůtka mám také rád. Ani slivoviců nepohrdnu.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Káva - čaj

Příspěvekod tlacenka » 30 bře 2013 07:18

Lhostejno - pro ty, kteri broji proti kofeinu - vysokoskolaci ho pouzivaji, protoze ma rychly nastup (stejne tak jako ustup), narozdil od teinu (ktery ma pozvolny nastup a pozvolny ustup), ale vysledek je stejny - nepreferuji ani jedno, je mi to jedno - piji na co mam aktualne chut
tlacenka
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 úno 2013 14:03

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Niten.Senki » 30 bře 2013 10:48

Také jsem kdysi pil víc kávy než je zdrávo, má práce to vyžadovala. :-) Nyní piji 3x denně kávu (presso) a dvakrát denně konvičku zeleného japonského čaje (sypaného). Čaj je si myslím o dost zdravější než káva, ale chutná mi oboje. Kompromis je tedy dobrou volbou :-)
Niten.Senki
 
Příspěvky: 55
Registrován: 06 úno 2013 17:26
Bydliště: Kladno

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Petr.T.M. » 30 bře 2013 20:05

Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Petr.T.M. » 12 dub 2013 19:50

Tu je volná diskuse, tu se to tedy snad smí - si povzdechnout - někdy mám pocit, že tu jednou budu diskutovat sám se sebou................ :cry: :( ALe je na druhou stranu zcela neoddiskutovatelný fakt, že odborná diskuse není jen nějaký takový chat nebo tak.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Golfista » 28 kvě 2013 00:23

Poctivý "turek". Musí vonět a kouřit se z hrníčku, aby mě inspiroval...
Golfista
 
Příspěvky: 95
Registrován: 18 pro 2012 20:53

Re: Káva - čaj

Příspěvekod Judita » 18 srp 2013 15:06

Po ránu káva - vrátila jsem se k turkovi, kávu kupuju v běžném supermarketu, chutná mi třeba Douwe Egberts Excella (fialový obal) nebo série od Tchibo, která má na tmavomodrém pozadí obrázek (tuším palmu, slona a papouška).

Občas dělám kávu překapávanou v zařízení ze starožitnictví - káva se upěchuje do nástavce s dírkovaným dnem, zakryje dalším dírkovaným dílem, celé se to nasadí na vysokou sklenici (Poirot pil z takové - hladká sklenice je volně vložená do nízkého kovového prořezávaného dílu s ouškem), zalije asi deci vroucí vody a nechá překapat.

Ze sáčkových čajů Earl Grey od Twinings, ten piju s cukrem a citronem, mléko nedávám ani do kafe.

Jinak hlavně sypaný čaj, černý i zelený, popř. bílý. Čaj si objednávám ve specializovaném e-shopu, ráda si přečtu, z které lokality přesně čaj pocházím a která je to sklizeň, ale úplný fajnšmekr nejsem. Klasika - Darjeeling, Ceylon, z nostalgie Gruzínský, zelený Gunpowder, ze specialit mám teď doma Vodní vílu od bílé skály (Oolong) a Bílou pivoňku (bílý čaj).

Na sypaný čaj jedeme v práci, kolegyně má větší přehled a zdroje, tak nás zásobuje. Třeba taková Železná bohyně milosrdenství je opravdu pecka. A je to milý rituál, připravit si konvičku.

Na povzbuzení neznám nic lepšího než Yerba Maté, to je jihoamerické nápoj, z lístků cesmíny paraguayské, tedy to není čaj, ale nakopnout umí pěkně.

Jinak se přidávám k vodě z vodovodu aji ke slivovici, tomu valašskému antibiotiku.
Judita
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2013 15:38

Další

Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník