- Pisatelé a spisovatelé - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pisatelé a spisovatelé

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod Judita » 18 srp 2013 17:43

Rozhlížím se tady po fóru a pochytila jsem, že někdo používá pero v práci, na zápisky ve škole, výpisky citátů, někdo asi spíš sbírá, někdo píše doma... tak si říkám, co asi všechno píšete a sepisujete? Zachytila jsem kroniku, deník (to je i můj případ)... Je tady i nějaký spisovatel? Píšete povídky, básně, reportáže? Historii vaší rodiny nebo obce? Je pro vás psaní způsobem přemýšlení?

Pro inspiraci přidávám odkaz na fotografie ze zajímavého projektu Stoly spisovatelů a na článek, kde je i pár zmínek o psacích zvyklostech různých velikánů (věděli jste, že Balzac napsal desítky svých románů ve stoje u psacího pultu?)
Judita
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17 srp 2013 15:38

Re: Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod A.Vomacka » 10 dub 2014 12:41

Já se zamiloval do stolu od p.Přibyla
http://www.aaapoptavka.cz/reference/932 ... letou.html

už šetřím...
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod Vlcacka » 17 kvě 2015 11:29

Píšu povídky a teď mám rozpracovaný jeden román, ale to vše na počítači, kvůli vydavatelům, betačtenářům a co nerychlejší komunikaci. Dnes už je to nutnost, obávám se. Ale pamatuji se, že svou první povídku o setkání holčičky a yettiho jsem napsala propiskou do sešitu a dostala jsem od paní učitelky jedničku. :-D
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod Gek » 18 kvě 2015 08:49

Povídky bych si docela přečetl. Je to možné ??
Já píšu básničky, ale jen tak, pro přátele, a pro potěšení. Teď jsem dopsal pohádku pro naši malou vnučku. Jsou jí tři týdny. Píšu ji tedy na PC, ale pak ji perem opravuji a doplňuji. Chci, aby plnicí pero mělo na pohádce svou zásluhu. :)
Teď ještě novopečená babička namaluje obrázky a pak musím sehnat někoho, kdo mi z toho udělá knížku. A pak se budu moc těšit, až budu moci Anežce pohádku přečíst.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod Vlcacka » 18 kvě 2015 17:30

@Gek: Ty staré už za moc nestojí a ty nové... jedna vyšla časopisecky a druhou se chystám nabídnout buď zase do časopisu, nebo bude čekat na antologii (pokud se vyvrbí, že by se příští rok sestavovala). Ale jinak píšu i recenze o fantastické literatuře. :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Pisatelé a spisovatelé

Příspěvekod Gek » 18 kvě 2015 20:26

Mám rád. Dobře si pamatuji na knížky Roboti a androidi a Experiment člověk. A moc rád jsem četl Součka. Ale to už jsme mimo téma.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků