- Pánské holení a jeho způsob - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pánské holení a jeho způsob

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Pánské holení a jeho způsob

Příspěvekod Niten.Senki » 09 říj 2013 15:09

Dobrý den. Protože gentlemen by měl mít vybraný vkus, udržovaný zevnějšek. Příjemné vystupování a dobré vychování. Přidávám jedno nové téma. Mezi jednu z veličin považuji i psaní plnícím perem, další potom holení mokrou metodou břitvou.
Jak a jakým postupem se holíte. Čím se holíte a jaké používáte značky. Jakou kosmetiku k tomu využíváte?
Naposledy upravil Niten.Senki dne 09 říj 2013 15:28, celkově upraveno 2
Niten.Senki
 
Příspěvky: 55
Registrován: 06 úno 2013 17:26
Bydliště: Kladno

Re: Pánské holení a jeho způsob

Příspěvekod Niten.Senki » 09 říj 2013 15:20

S dovolením začnu. K břitvě jsem se ještě nedostal. Používám mokrou metodu s mechanickým holícím strojkem. Pořídil jsem si sadu od Mühle. Kosmetiku mám od DM. Velice rád bych zkusil značku Trueffit&Hill. Ve zkratce popíšu svůj postup. Holím se zásadně večer. Opláchnu se teplou voudou. Pleť namasíruji olejem a zapařím ji teplým ručníkem. Štětkou nanesu bohatou pěnu, pěnu tvořím v teplé vodě. Holím krátkými tahy po směru růstu vousů. Poté nanesu opět pěnu a holím kolmo oproti prvnímu tahu. Pleť následně ošetřím balzámem.
Niten.Senki
 
Příspěvky: 55
Registrován: 06 úno 2013 17:26
Bydliště: Kladno

Re: Pánské holení a jeho způsob

Příspěvekod ypres_bass » 28 říj 2013 10:06

Jsem Rumcajz!

A kdyžuž, tak dle potřeby (čti: na Vánoce) namokro bakelitovou kotvou se žiletkama Astor
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Pánské holení a jeho způsob

Příspěvekod Exteron » 30 říj 2013 14:28

Střídám stavy oholeno a 1-3 denní strniště. Jinak používám komerční gillette, je to hlavně z lenosti :lol: Zkoušel jsem se několikrát holit starším strojkem na žiletky(Merkur), výsledek byl prima :) ale trvalo to strašně dlouho a soustředil jsem se, abych se nefiknul... břitvu asi radši zkoušet nebudu, i když je to velmi stylové 8-)
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Pánské holení a jeho způsob

Příspěvekod A.Vomacka » 28 bře 2014 15:04

Já si před lety pořídil břitvu, mýdlo i řemen.
Občas se pro radost oholím.(každý den ne..)
Je to jiné, než strojkem a to hlavně mírou péče o sebe sama.
Začnu teplou vanou s bylinkami, kde si dlouze poležím, potom se holím (tak cca 15-20 minut) a pak většinou posedávám v županu, koukám a popíjím whisky nebo jasmínový čaj.
Tak nějak mi to všechno pasuje dohromady.
Rád takto začínám víkendová rána když nic nemusím.
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník