- Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Diskuze na všechna ostatní témata, která se nevejdou do výše vyjmenovaných kategorií.

Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 04 říj 2014 19:27

Pouštím se trochu na téma motivační, leč z mého pohledu zde na fóru chybějící.

Každý z nás tady musel a občas musí obhajovat své zalíbení v plnících perech. Určitě každý našel někoho ve svém okolí kdo negoval tuto zálibu ale ten dotyčný držel plnící pero naposledy v 1. třídě základní školy.
Vnímáte tyto negativní vlivy i jinde? Máte vizi, ale radíte se s přáteli? Podělí se někdo s Vámi o nadšení nebo se prvotně hledají důvody proč ne? Nebo sami hledáte důvody proč to nejde a nepůjde?

přikládám odkaz na můj veřejný facebookový profil a jedno konkrétní video

https://www.facebook.com/karel.chval/posts/868843546467089

Předem se těším na plodnou diskuzi, protože 100 lidí 100 názorů a nespočet zkušeností, které jsou k tématu.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod trige » 05 říj 2014 14:34

"Proti proudu" jdu už skoro padesát let :-D a někomu něco vysvětlovat, jsem přestal mít potřebu, když mi bylo 14...

P.S.
Jinak s Marešem máme stejný vkus, co se týče značky hodinek :-) jen mi se více líbí Luminor, jemu Radiomir.

Stenatko_Kokrspanela píše:Pouštím se trochu na téma motivační, leč z mého pohledu zde na fóru chybějící.

Každý z nás tady musel a občas musí obhajovat své zalíbení v plnících perech. Určitě každý našel někoho ve svém okolí kdo negoval tuto zálibu ale ten dotyčný držel plnící pero naposledy v 1. třídě základní školy.
Vnímáte tyto negativní vlivy i jinde? Máte vizi, ale radíte se s přáteli? Podělí se někdo s Vámi o nadšení nebo se prvotně hledají důvody proč ne? Nebo sami hledáte důvody proč to nejde a nepůjde?

přikládám odkaz na můj veřejný facebookový profil a jedno konkrétní video

https://www.facebook.com/karel.chval/posts/868843546467089

Předem se těším na plodnou diskuzi, protože 100 lidí 100 názorů a nespočet zkušeností, které jsou k tématu.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 říj 2014 17:20

U Hodinek jme skončil u značky Lorus. Nejedná se o žádnou cenovou bombu, ale tak nějak mi vyhovují :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod vojtahlad » 05 říj 2014 17:27

Když o tom tak přemýšlím, snad nikdy jsem nemusel své psaní perem obhajovat. Kdyby na to došlo, neměl bych problém - prostě mi to vyhovuje, psaní perem mi způsobuje potěšení. Píši s ním prakticky celý život, jen po škole jsem měl krátký románek s propiskami, který skončil mou frustrací z toho, že pořád hledám píšící propisku. Takže jsem se pokorně vrátil k plnicím perům a jsem spokojen.

P.S. Základní myšlenku toho videa bych klidně podepsal, ale je to provedené tak pateticky, až mi to zvedalo koutky. A Mareš, který svou kariéru vybudoval na tom, že si dělal legraci ze všeho a ze všech, tam pasuje jak vegetarián na jatka. ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod trige » 05 říj 2014 18:16

Nejsou quartzové strojky u hodinek něco jako propiska u psacích potřeb? :-)

Stenatko_Kokrspanela píše:U Hodinek jme skončil u značky Lorus. Nejedná se o žádnou cenovou bombu, ale tak nějak mi vyhovují :)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 říj 2014 18:23

Hodinkám nerozumím... poučím se rád :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 05 říj 2014 18:23

Hodinkám nerozumím... poučím se rád :)
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod trige » 05 říj 2014 18:38

Tohle téma tady nepatří, ale vzhledem k tomu, že admini toto fórum již asi pohřbili (nereagují ani na přímé emailové dotazy), můžeme tady hodinky probrat :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod trige » 05 říj 2014 18:55

Ovšem, je tady někdo, to hodinkám rozumí? :-D
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Úspěch, motivace a naši blízcí i vzdálení

Příspěvekod ChesterBen » 10 říj 2014 20:22

Ahojte,

video je parádní. Mareše obdivuju, našel, co ho baví a díky tomu se dostal tam, kde je teď. Tak to má být, a je jedno, v jakým oboru to je :)

Co se týče vizí, plánů, cílů, snů... Zjistil jsem, že důvodem, proč žádných nedosahuju je ten, že žádný nemam, takže teď pracuju na tom, abych si nějakým způsobem vytříbil to, co bych opravdu chtěl. Jinak z okolí moc podpory nedostávám, je pár mně blízkých lidí, kteří mě vždy podpoří, ale spočítal bych je na prstech jedný ruky, ve který vybuchla petarda a zbyly na ní tak tři prsty, ale rodinu do nich počítat nemůžu.

Pravdou je, že často sám zpochybňuju, co dělám a radši zůstávám zavřenej ve svý komfortní zóně a nerad z ní vystupuju. Naštěstí se již nějakou dobu pohybuju v motivační literatuře, díky tomu i kolem lidí, kteří mě inspirují, takže jsem určitě přešel kus cesty, ale cíl je ještě daleko. Vlastně si uvědomuju, že co se týče proměny sebe sama, cílem je ta cesta, cíl totiž nikde není. Nebo aspoň tenhle pocit mám ve svých 22 letech, možná se časem dočkám určitý spokojenosti se sebou samým :)

A co se týče psaní plnícím perem... Mám TWSBI Diamond 540, hrozně se mi líbí i po těch zhruba 4 letech, co s ním píšu a těší hlavně mě. Nikdo se nad ním moc nepozastavuje, jen málo lidí má tu odvahu se zeptat, jestli si ho mohou prohlédnout, ale to mi nevadí. Rád bych se dostal ze zajetí toho, co si o mně myslí ostatní a snaha upoutat pozornost něčím zvláštním, jako dnes plnící pero je, mě již přešla a zůstala jen čistá radost ze psaní tak krásným nástrojem :)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39


Zpět na Volná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků