- Zasychání inkoustu - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zasychání inkoustu

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Zasychání inkoustu

Příspěvekod dannn » 10 dub 2021 23:52

Dobrý den, mám plnící pero Parker a poslední dobou mám problém se zasycháním inkoustu. Pero nechám pouze přes noc být a hned druhý den je zaschlé. Může to být špatně těsnícím víčkem nebo něco podobného? Používám originální Parker inkoust, ale fialový, tak jestli má vliv i druh inkoustu?
Děkuji, pokud někdo poradíte :)
dannn
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2021 23:42

Re: Zasychání inkoustu

Příspěvekod vojtahlad » 11 dub 2021 14:13

Inkoust v tom také může hrát určitou roli, ale zasychání je obvykle víc dáno perem než inkoustem. Některé modely od Parkeru k tomu bohužel mají tendenci. Poradit je těžké. Občas jsem četl, že se lidé snaží viditelné otvory ve víčku ucpat - zakápnout průhlednou pryskyřicí nebo tak něco. Osobně jsem to neřešil, mám dost per, která nezasychají. Takže s těmi zasychajícími (např. Jinhao 159 a X750) prostě nepíši, protože rozepisování je otravné.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Zasychání inkoustu

Příspěvekod dannn » 11 dub 2021 21:33

Kdyby to pomohlo, mám tento model(už se asi neprodává, tak jsem našel jen tento odkaz): https://www.zlatnictviukostela.cz/Parker-IM-Premium-Metallic-Pursuit-plnici-pero-d1598.htm?tab=description
dannn
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2021 23:42

Re: Zasychání inkoustu

Příspěvekod vojtahlad » 13 dub 2021 14:21

Tak zrovna na Parker IM jsem stížností ohledně zasychání četl docela dost, bohužel.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků