- Píšete psacím či tiskacím písmem? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Píšete psacím či tiskacím písmem?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Píšete psacím či tiskacím písmem?

Příspěvekod Hanare » 28 zář 2021 15:07

Krásný dobrý den,
pořídila jsem si své první plnicí pero v životě :D (nastupovala jsem do školy již za dob rollerů "Tornádo") a trošku s ním bojuji. :) Zjišťuji, že teče opravdu skoro "samo" a psaní tiskacím je tak poněkud nepraktické, neboť mi pero samo nepěkně navazuje. Sama jsem však psacím písmem přestala psát již někdy ve 4. třídě na ZŠ a dnes mi to s ním vůbec nejde, musím nad tím hodně přemýšlet. Navíc, jelikož má pero poměrně širokou stopu (hrot M), moc se mi toho na stránku pak nevejde :) .

Zajímalo by mě tedy, jaké písmo preferujete vy? Zvládáte i tiskací, nebo je pro vás lepší psací? :)
Hanare
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2021 15:00

Re: Píšete psacím či tiskacím písmem?

Příspěvekod graphophilus » 30 zář 2021 09:27

Podle mě je pro plnicí pero jednoznačně vhodnéjší spojité psací písmo. Před lety jsem tak drápal, že jsem začal přecházet k tiskacímu, ale potom jsem zavedl výcvik v krasopise, chvíli psal velmi pomalu, ale poté jsem se zrychlil. Krasopis je skvělé cvičení v psychomotorice
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník