- Jak zprovoznit pero Barclay 1302? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod Asig » 04 úno 2014 00:42

Dobrý den,

dostala jsem darem krásné starodávné pero výše uvedeného typu, ovšem nefunkční. Nejsem
odborník a tak ani nevím, co je špatně a jak problém vyřešit. Ani v žádném písařství mi neporadili
- jde o příliš starý model a součástky tohoto typu se prý již nevyrábí. Přesto věřím, že se nějaké
řešení najde a já budu moci konečně psát. Pokud je mezi Vámi někdo, kdo ví jak na to, či se s
podobným problémem/perem setkal, budu velmi vděčná za jakékoliv rady i typy.

Předem díky.

http://asig.rajce.idnes.cz/pero#PEN.jpg
Asig
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2014 00:20

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod Exteron » 05 úno 2014 13:36

Dobrý den, nevím, kde je přesně problém. Jsou tu takový ty klasické možnosti jako například zachlý inkoust v mechanismu pera. Zkusil bych ho vyčistit pomocí destilované vody, několikrát naplnit a vypustit - první krok. Potom se uvidí...
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod kevin » 05 úno 2014 22:52

Dobrý večer, pokud by šlo o to „jen” pero vyčistit, skvěle funguje ultrazvuk. Zkusit poprosit o pomoc třeba v nějaké optice, tam ultrazvukem čistí brýle...
pera:
Parker 75 Sterling Silver 1966 14K nib „M”
Rotring APC System 2003 nib „F”
inkousty:
Sailor Kiwaguro Black
Sailor Seiboku Blue Black
kevin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 28 led 2014 22:27
Bydliště: Praha

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod kerad » 07 úno 2014 21:47

Zkus se domluvit s uživatelem portalu Aukro - Dobinus. Od několika let kupuje stare pera a je renovuje.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod Asig » 11 úno 2014 10:49

Díky mockrát za odpověď. Pero už je vyčištěné (vodou, nikoli ultrazvukem), nicméně zdá se, že problém bude v těsnění/mechanismu. Ten se zdá být ne úplně funkční. Když se pero naplní, inkoust bez přestání odkapává skrz hrot. Díky za typ na uživatele Aukro - zkusím ho kontaktovat. Pokud máte jakékoli další typy, budu za ně velmi vděčná.
Asig
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 úno 2014 00:20

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod AlesS » 25 úno 2019 12:03

Omlouvám se za vpadnutí do starého příspěvku. Získal jsem také Barclay 1302, plnicí mechanismus je nefunkční. Zajímalo by mne, jak dopadl pokus o opravu Barclaye z původního vlákna a zda bych nemohl postup napodobit. Pero se mi podařilo snadno rozebrat, pístový mechanismus mně připomíná Parker Vacuumatic - čili vše je to o funkčnosti a spolehlivosti nějakého pravděpodobně tvarovaného gumového pístu. V mém případě je zcela rozdrolen, bez naděje na oživení očistou.
Díky za jakékoli tipy, je mi líto toho "mrzáka" :cry:
AlesS
 
Příspěvky: 1
Registrován: 25 úno 2019 11:51

Re: Jak zprovoznit pero Barclay 1302?

Příspěvekod bedy44 » 05 kvě 2019 08:15

Jde o v podstate stejny plnici mechanismius, jako u Parker Vacumatic. Zasadni soucastkou je prave ta gumova cast - diaphragm. Postup opravy o parkera je zde http://www.richardspens.com/ref/repair/vac.htm.
Diaphragm lze najit na eBay.
bedy44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 zář 2014 21:00


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků