- Kaweco Special FP - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaweco Special FP

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod inkognito » 27 zář 2018 21:04

hanah píše:
graphophilus píše:Já jsem ztrátu barvy u koh-i-nooru ani po desítkách let nikdy nezaznamenal, i když takové názory tady byly. Myslím, že Pelikan 4001 königblau je rovněž bezproblémový, připadá mi jako zahuštěný KIN.


Mám to vyzkoušené v diářích FILOFAX (originál papír). Zesvětlá. Míchala jsem si červený a modrý inkoust (školní Kohinor). Zápisy z minulého roku jsou už v podstatě červené.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Diskuse o blednutí inkoustu KIN modrý (a jeho "jednovaječného dvojčete" jménem Pelikan 4001 Königsblau) už tu byla. Osobně věřím verzi, kterou již zmínil některý z kolegů: Moderní papíry jsou bělené chlórem, trochu jej v papírové hmotě zůstane a působí jako zmizík.

Řešení ? Buď sehnat jiný zápisník, nebo použít nezmizíkovatelný inkoust :mrgreen:

PS. Pokud máte ráda kombinaci KIN červený + KIN modrý, navrhoval bych ten modrý nahradit KIN modrým dokumentním.
inkognito
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2017 19:52

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod graphophilus » 28 zář 2018 21:28

To zní velmi logicky. Mé staré zápisy psané inkoustem KIN jsou ve velmi starých sešitech, které na bělení nevypadají.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 01 říj 2018 19:31

graphophilus píše:To zní velmi logicky. Mé staré zápisy psané inkoustem KIN jsou ve velmi starých sešitech, které na bělení nevypadají.


Zvláštní je, že červená vydrží. S modrou drží, tak budu hledat mokřejší inkoust.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Předchozí

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků