- Kaweco Special FP - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaweco Special FP

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 19 srp 2018 21:47

Chtěla jsem si udělat radost a koupila jsem si na běžné psaní Kaweco Special s EF hrotem. Chtěla jsem ho jako náhradu za Lamy Logo s EF hrotem, protože mi vadí, jak Lamy škrábe po papíře. A jsem zklamaná, protože strašně rychle vysychá. Pokud ho nechám chvilku ležet bez uzavření, nejde s ním psát, musí se zavřít a nechat cca hodinu v klidu. Mám v něm inkoust Diamine New Crimson. V Lamy mám Diamine Merlot a vydrží bez uzavření daleko déle a hlavně, hned se rozepíše. A ač mají stejné hroty, tak Kaweco má tlustší linku. Je to zvláštní. Když jsem pero testovala v prodejně, tak bylo v pořádku, linka úzká. Teď píše tlustě a nespolehlivě. Máte nějaké tipy, jak ho vylepšít? Už jsem ho vyčistila. Za tipy děkuji.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod graphophilus » 20 srp 2018 08:36

Vysychání otevřeného pera je dáno inkoustem. Zkusil bych do Kaweca dát Diamine merlot. Různá tlouš%tka linky v prodejně a doma může být také dána inkoustem.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 20 srp 2018 08:45

Jdu ho tedy naplnit Merlotem. Děkuji za tip.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod trige » 20 srp 2018 09:02

Tak s tímto tvrzením bych tak úplně nesouhlasil (stejný inkoust mi v jednom peru zasychá, v jiném ne), ale je pravda, že může změna inkoustu pomoci.

graphophilus píše:Vysychání otevřeného pera je dáno inkoustem. Zkusil bych do Kaweca dát Diamine merlot. Různá tlouš%tka linky v prodejně a doma může být také dána inkoustem.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 12 zář 2018 14:55

hanah píše:Jdu ho tedy naplnit Merlotem. Děkuji za tip.


Ani výměna inkoustu nebyla úspěšná. Na práci a běžné poznámky se nehodí. Nechám si ho pouze na delší poznámky v kuse na doma. Je mi to ale líto. Těšila jsem se na úzkou linku bez škrábání. Musím hledat dále. Děkuji za předchozí rady.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod graphophilus » 12 zář 2018 16:20

A jsou s ním ještě jiné problémy, kromě vysychání otevřeného a tlustší linky? Mám na mysli vysychání uzavřeného, spojitost linky, náběh při začátku psaní apod.?
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 27 zář 2018 10:19

graphophilus píše:A jsou s ním ještě jiné problémy, kromě vysychání otevřeného a tlustší linky? Mám na mysli vysychání uzavřeného, spojitost linky, náběh při začátku psaní apod.?


S Merlotem vysychalo stejně (během chvilky v porovnání se stejným inkoustem v Lamy). Hlavně pak se nechytlo - musela jsem čekat hodinu dvě než se chytlo. Problémy mělo i v náběhu psaní. Trochu zaschlo, pokud se s ním dva dny nepsalo. Linka je bohužel záležitost papíru. Filofaxové papíry prostě sají a tenká linka tam nejde.

Nicméně, našla jsem po dětem staré dobré bombičky školního inkoustu a pokusuji s Kohinorem. A zatím jsem překvapena. Vysychá pomaleji, rychleji se chytá. Uvidím. Asi se Kaweco nemá rádo s Diamine s červenými odstíny ... Musím najít jiný tip inkoustu podobný Kohinoru - školní inkoust ztrácí barvu.

Děkuji za rady.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod graphophilus » 27 zář 2018 12:40

Já jsem ztrátu barvy u koh-i-nooru ani po desítkách let nikdy nezaznamenal, i když takové názory tady byly. Myslím, že Pelikan 4001 königblau je rovněž bezproblémový, připadá mi jako zahuštěný KIN.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod vojtahlad » 27 zář 2018 14:42

Provozoval jsem ve svém Kawecu Sport (pravda, s hrotem BB) mimo jiné Diamine Wild Strawberry bez nejmenších problémů. Jinak Kaweco dělá i inkousty. Lahvičky mi připadají dost drahé, ale bombičky celkem jdou: http://www.penshop.cz/inkoustove-bombicky-kaweco/dp-19359/
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Kaweco Special FP

Příspěvekod hanah » 27 zář 2018 20:04

graphophilus píše:Já jsem ztrátu barvy u koh-i-nooru ani po desítkách let nikdy nezaznamenal, i když takové názory tady byly. Myslím, že Pelikan 4001 königblau je rovněž bezproblémový, připadá mi jako zahuštěný KIN.


Mám to vyzkoušené v diářích FILOFAX (originál papír). Zesvětlá. Míchala jsem si červený a modrý inkoust (školní Kohinor). Zápisy z minulého roku jsou už v podstatě červené.
hanah
 
Příspěvky: 21
Registrován: 19 srp 2018 21:19

Další

Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků