- Birmingham Pen Co. - Model A - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Birmingham Pen Co. - Model A

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Birmingham Pen Co. - Model A

Příspěvekod pet84rik » 04 bře 2019 00:00

Mám pero už asi 3 týždne, tak to už aj mierne zhodnotím a pridám fotku.

Zakúpil som priamo na stránkach výrobcu Birmingham Pen Co. - čo je "one man show" firma :-) Z Philadelphie v U, S a A. Nick (majiteľ) predával perá Nemosine a iné, prebaľoval akési atramenty z Nemecka do vlastných fľašiek a menil nevysloviteľné názvy z nemčiny na niečo, čo bolo blízke mestu (napr. niečo ako "Andrew Carnegie blue"). A potom pridal vlastné perá s nevlastnými hrotmi.

Úprimne, samozrejme to nie je nič nové, perá z akrylu v divokých farebných kombináciách v USA vyrába kde-kto, takže podobnú skúsenosť bude mať asi viac ľudí. Samozrejme, vždy ide aj o to ako to pero sedí v ruke, vyváženie, veľkosť a tak podobne. Tu sa to podarilo do mojej ruky vyvážiť tak dobre, že som objednal ďalšie (mierne iný model "Sixth Avenue").

Pre Model A som zvolil variantu "Heart of Ocean", čo je prevažne tmavomodrá s nepravideľnými odleskami v svetlejšej modrej až tyrkysovej. Pero je vyslovene cigarovitého tvaru, bez klipu, zaoblené na oboch koncoch (Sixth Avenue bude práve s plochými koncami). Viečko sa skrutkuje, je to asi 1,75 otočenia pre otvorenie / zavretie pera. Mohlo by to byť 1 otočenie, ale čo sa dá robiť.

Pero je na bombičky / konvertor, štandard, vzhľadom na materiál by sa dal použiť asi aj ako eyedropper (všade akryl), na odskrutkovanie tela je potrebných 2,75 otočky. Pod viečkom je #6 hrot, pri zakúpení pera je možné si vybrať hroty Knox alebo Nemosine, predajca potom ešte drží skladom hroty Bulow. Ja som zvolil medium Knox, samozrejme v tejto cene (99,00 USD za pero) oceľový, u mňa je 2-tónový. Hrot absolútne OK, nie je to najmokrejší aký mám ale píše veľmi dobre, pokiaľ ho ale porovnám napr. s hrotom medium v Cross Townsend, tento mi pripadá len ako širšie fine (porovnané s rovnakým atramentom, samozrejme).

Celkovo musím povedať, že som veľmi spokojný. Neviem či je to telom (ľahké, príjemne sa drží, nekĺže v ruke) alebo hrotom, prípadne kombináciou oboch, ale je to asi pero, ktorým som v prvých dňoch po zakúpení napísal najviac (aj keď je treba priznať ze som zbierku pier v poslednej dobe značne rozšíril, takže perá zakúpené začiatkom 2019 asi mali trochu smolu). Rozhodne doporučujem, síce to s poštou a DPH nie je úplne lacná sranda, ale stojí to za to. Aktuálne pri objednaní pier Sixth Avenue je za rovnakú cenu (od 99 USD) možnosť dvoch hrotov (využil som a budem mať teda aj na porovnanie Knox fine a Knox oblique broad) a ako vždy, je tam aj jedna malá fľaška atramentu podľa vlastného výberu.

Peru nemám čo vytknúť, pre ľudí v USA (a teda s 0 poštovným a výrazne menšou DPH) super, pre EU občana stále minimálne doporučujem jedno kúpiť - áno, čína stále vychádza o niečo lacnejšie, ale...


Obrázek
Naposledy upravil pet84rik dne 24 črc 2019 17:35, celkově upraveno 3
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Birmingham Pen Co. - Model A

Příspěvekod pet84rik » 18 bře 2019 22:09

A prišiel druhý kus - Sixth Avenue v "Sankara Stone" prevedení.

Obrázek
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků