- Cenově dostupný "Workhorse" - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Cenově dostupný "Workhorse"

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod ptrksvbd » 27 led 2022 16:46

To je dobré vědět. Určitě si na to dám pozor, jestli na něj někdy dojde. Děkuji.
ptrksvbd
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 led 2022 10:12

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod lupusminor » 28 led 2022 16:38

Ten Narwhal Nautilus vypadá dost dobře. Jaké máte zkušenosti s obchody z Anglie? Myslím co na to celní správa, jestli mám počítat k ceně ještě clo, nebo je to ještě nezajímá? Díky brexitu vpodstatě britské obchody nesleduji.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod vojtahlad » 29 led 2022 11:50

Obecně si netroufám říct, ale konkrétně Cult Pens deklarují, že to mají vyřešené. Ceny v e-shopu ukazují v korunách a včetně všech daní. A fungovalo to. Když už objednávku po dvou měsících teď v lednu poslali (čekalo se právě na Nautilus), během dvou dnů ji DHL doručilo a nemusel jsem nic řešit ani platit.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod Pavel Kotrla » 29 led 2022 14:40

Já Nautila bral v rumunské Penmanii. A bylo to úplně v klidu http://kotrla.com/pmpro/2022/01/narwhal-nautilus-cephalopod-black/ Jinak to pero můžu jenom doporučit. Jen někdo nemusí mít rád vůni/zápach ebonitu. Navíc jde hrot zaměnit za hrot z některých per Moonman nebo jiných, což se může taky hodit.
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod Milrinon » 31 led 2022 08:43

Zdravím, s plnícím perem jsem úplný začátečník, ale lákalo mě s ním psát v práci místo různých levných, nevzhledných propisek které se často poškodí různými způsoby, pracuji jako sestra na ARO a psací potřeby v kapse dostávají pořádně zabrat. Proto jsem se plnícího pera trochu bál, že bude při nějakých nárazech bude všude inkoust. Nakonec jsem si objednal dvě pera - KACO BRIO z Číny za 382kč (asi spadá do koncernu Xiaomi, protože u toho často bývají jejich loga) a Waterman Graduate Chrome za cca 400kč.

První mi přišlo pero KACO z Číny, první dojem z pera byl dobrý, je celokovové, příjemně těžké, v balení plastová krabička, konvertor a dvě bombičky s černým inkoustem. Hrot EF s logem KACO a nápisem Germany (fakt nevím jestli si do číny vozí hroty z DE :D), protože má pero být prostě pracant, naplnil jsem ho modrým inkoustem koh-i-nor. Pero příjemně překvapilo, píše se mi s ním příjemně, nevynechává, spouští hned, nezasychá i když vůbec neřeším že pár minut nemá víčko, nějaké nárazy v kapse do postele mu nijak nevadí. Víčko nejde profouknout, nemá žádné otvory, takže když přijdu po 4 dnech do práce, píše hned. Prostě chová se pro můj účel pracovního pera jak propiska, rozhodně nevypadá jako sběratelský hodnotný kousek, vypadá docela levně, bílé lakování už je místy oprýskané, ale prostě píše!

Druhý přišel Waterman Graduate, jednoduché balení v blistru, přiložena jedna vetší modrá bombička, konvertor chybí. Na první pohled je pero hezké, překvapilo mě jak je proti Briu velmi lehké, pero je sice kovové, ale kov je velmi tenký a zevnitř je vyztužen plastem, úchop je plastový, což by mi nevadilo, ale provedení mi přijde nehezké, velmi levného vzhledu pera za 15kč, víčko má otvory jak z vrchu, tak v místě připojení spony, lze velmi snadno profouknout. S tím je asi spojeno že pero má častý problém že nespouští hned, musím ho rozepisovat (s přiloženým inkoustem, ještě uvidím jak se zachová ten koh-i-nor), poté ale píše dobře. Hrot F, síla linky mi přijde stejná jako u EF na čínském KACO, nicméně s tím, jak je pero lehké se mi lépe píše s těžším čínským perem. Podruhé bych si ho nekoupil.

Takže pokud někdo potřebuje odolné spolehlivé pero, kdy nijak nezáleží na vzhledu, můžu značku KACO vřele doporučit.
Milrinon
 
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2022 08:09

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod lupusminor » 01 úno 2022 08:31

Vítejte mezi námi. Nejdůležitější je udělat první krok, a ten máte za sebou. Zatím to vypadá, že jste více spokojen s perem KACO Brio. Buďte však ve střehu. Dokonale těsnící víčko sice dobře chrání hrot aby nevyschl, ale může také při sundávání způsobit mírný podtlak (proto mají jinde ty otvory) a trocha inkoustu nekontrolovaně unikne do vršku. Zatím jsem takhle dopadl u všech čínských per.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod Milrinon » 03 úno 2022 13:09

Děkuji za upozornění, toto mě nenapadlo! Každopádně jsem hledal a to KACO Brio (Xiaomi) má opravdu německý hrot Schmidt.
Milrinon
 
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2022 08:09

Re: Cenově dostupný "Workhorse"

Příspěvekod Sasori » 12 úno 2022 23:47

ptrksvbd píše:
Stále se rozhoduji, zda mu dát ještě šanci, ale převažuje pocit, že toho pero, ač je skvělé zhotoveno a píše hezky, zkrátka nebude pro mne.

Proto spouštím opětovné pátrání, tentokrát k zadaným parametrům přidám ještě důležitý faktor - lehkost. Tuším, že cesta vede k perům z plastu, pryskiřice, laminátu. Čili jsem znovu u Sailor (např. model Lecoule, ale i mnoho dalších), Pilot (custom, heritage), možná TWSBI. Nebo do levnějších vod. Zahlédl jsem zde na fóru celkem hezká slova například o perech Jinhao, nebo Platinun. Potřeboval bych tam asi trochu poradit, jelikož se v těchto značnách vůbec neorientuji, nicméně, pokud ta pera vydrží každodenní psaní, dalo bych se o nich uvažovat. A časem se možná opět vrátím k Lamy, jehož model 2000 je tuším z laminátu, takže by také nemuselo být nejtěžší. Stejně jako předtím jsem ale nakloněn jakémukoli jinému návrhu a nápadu. Také bych možná zauvažoval o něčem trochu štíhlejším. Přes víkend jsem vzal do ruky opět Jottera, který je takový mrňous a s e správným úchopem se nedrží zas tak zle. Bylo zde doporučení, tuším na Lamy cp1, líbí se mi designově i jejich model Logo. Pak mě napadá ještě Faber Castell neo slim, ale nevím, zda by nebyli až moc štíhlé.

Ptrk.


A co zkusit pera Kayu? Česká výroba, dá se domluvit na parametrech na míru. Pera mají váhu kolem 20g... Pokud jde o tenký hrot, dá se domluvit i EF. ;) Jedno takové jsem si nechal vyrobit podle mých představ a spokojenost. :)
Co se týká čínské výroby, mám Jinhao a moc spokojený s nimi nejsem, to už je lepší Hong Dian. Neškrábou, tok inkoustu je dobrý, nezasychají...
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků