- Levné pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Levné pero

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Levné pero

Příspěvekod lupusminor » 15 lis 2021 17:06

Bez osobní zkušenosti, ale na netu je mnoho velmi pozitivních ohlasů a recenzí na pera Penbbs. Mě třeba zaujal náhradní hrot do jejich pera ve formě přívěšku na klíče:https://www.ebay.com/itm/274416896937?hash=item3fe4858ba9:g:emIAAOSwLmxep8HK
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Levné pero

Příspěvekod Ctirádo » 16 lis 2021 14:18

Objednal jsem podle recenzí dobře hodnocené low endy. Za zhruba 50Kč/kus i s poštou. Jinhao 992 a Wing Sung 3008. Od základní školy jsem plničem nepsal. Uvidíme co bude dál. Třeba budu spokojen a nebo, jak se znám, je pravděpodobnější, že přikoupím něco dalšího. Někde se začít musí.
Ctirádo
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2021 15:39

Re: Levné pero

Příspěvekod lupusminor » 17 lis 2021 09:05

Budu držet palce aby vám objednaná pera dobře fungovala a nebyl jste zklamán.. Před rokem jsem s podobnými úmysly a důvody objednal několik per Jinhao 51A, JInhao 911, Hero 616 a Hero 329-2 a potvrdily se všechny neduhy, které jsem o nich někde četl. Všechny mají stejný typ hrotu, každé píše jinak amá jiné nectnosti. Když píše pěkně tence tak pouští inkoust do vršku, Když nepouští inkoust má hodně tvrdé starty a je nutno jej rozepisovat nebo namáčet do inkoustu. Vypadají většinou pěkně, ale ta rozcvička před psaním mě nebavila a už používám většinou jiná pera. Je možné, že se od té doby něco změnilo, ale zatím mě nikdo nepřesvědčil.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Levné pero

Příspěvekod Waterman » 18 lis 2021 18:06

Myslel bych si, že než si kupit několik pér za 50 kč kus, bude lepší koupit za 400 Kč Parker Vector.
Spolehlivý, nesmrtelný, bezproblémový dělník. Zkrátka skvělý...
Waterman
 
Příspěvky: 37
Registrován: 25 lis 2020 22:49

Re: Levné pero

Příspěvekod Ctirádo » 19 lis 2021 20:19

Dal jsem na recenze, tvrdící, že se ty pera vyrovnají násobně dražším. Perem jsem nepsal snad už ke 30 rokům. Nechtěl jsem tedy utrácet za něco o čem nebudu vědět jestli u toho vydržím. Vědět o Parker Vectoru dřív, možná bych nad tím pouvažoval, peníze za něj jsem schopen obětovat. Teď dáme šanci Číně, třeba budu mít štěstí na dobrý kus.
Ctirádo
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2021 15:39

Re: Levné pero

Příspěvekod vojtahlad » 20 lis 2021 19:30

Podle mě jste vybral dost dobře. V kategorii hodně levných per patří Jinaho 992 a Wing Sung 3008 k tomu nejlepšímu. Jinhao má dost široký hrot. Oficiálně je to F, ale píše spíš jako M. Je menší, ale docela robustní. Wing Sung 3008 je naopak celkem velké a má díky pístovému plnění velkou zásobu inkoustu. Mám k němu jedinou výhradu - ve vrcholu víčka je zevnitř šroub, který je z obyčejného kovu, takže po čase zrezne. Možná jsem měl štěstí na konkrétní kusy, ale obě pera mám a jsem s nimi spokojen.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Levné pero

Příspěvekod Ctirádo » 20 lis 2021 20:04

JInaho mi přijde docela malé, nechal jsem synkovi do školy.
Wing Sung 3008 velikostně sedne přesně do ruky. Objednal jsem rovnou 2 s jinou šířkou hrotu. Přičemž EF paradoxně píše silněji než F velikost. Vzhledově moc pěkné kousky. Zpracování je myslím taky celkem solidní. Ale vadí mi ergonomická (hranatá) část úchopu. Takže se dívám po něčem ještě jiném. :)
Ctirádo
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2021 15:39

Předchozí

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků