- Pero, které se nezasekává - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero, které se nezasekává

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Pero, které se nezasekává

Příspěvekod Laivine » 14 říj 2018 17:49

Zdravím,

jsem majitelkou pěkného Sailora s úzkým hrotem. Bohužel se při chvilce nepsaní zasekává a je třeba psát s ním extremně pomalu. Chci si vybrat pero, které s tím nebude mít problém. Zvětšila jsem písmo, nemám tedy problém přejít na větší hrot F. Inkoust mám Diamine, pravidelně čistím destilovanou (nikoliv technickou) vodou. Poraďte prosím, mám v pácu Caran d Ache 849 Office, Diplomat Traveller Stainless Steel, Parker New Vector, Sheaffer VFM nebo Waterman Graduate Chrom. Spěchám, jsem nucena psát propiskou a značně mi to drásá nervy.
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod AlCZ » 14 říj 2018 18:13

Já mám na denni nošení to VFM. Ale je to pero jen na bombičky. Nicméně píše hezky.
AlCZ
 
Příspěvky: 29
Registrován: 20 črc 2018 20:13

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod Skoupe » 14 říj 2018 19:26

V pátek mi dorazilo waterman graduate chrome a největší spokojenost. Píše hned, nezasekává. Zkoušené inkousty Parker, Diamine, Pelikan. Do práce na zítra naplněno Diamine Sargasso Sea. Teď jsem ho zkoušel (plnil jsem ráno) a psalo hned - hrot F. Musím říct, že takhle mi nespouští žádné z per, ať už Lamy nebo Kaweco. Parker potřebuje vždy chvílí, respektive první písmenko po delším odložení obtahuji. Pak už nezasekává. Nicméně žádá pouze inkoust Parker. S Diamine vynechává občas. Odstíny modrých ještě jdou.. Ale barevné už ne.
Skoupe
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27 led 2016 15:07

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod Laivine » 16 říj 2018 08:07

Děkuji za tipy! Řádně vybavená seznam s předvýběrem jsem navštívila prodejnu a bylo mi to úplně k ničemu, jelikož mi pán dal do ruky Franklin Coveye a byla to láska na první dotek. Njn, člověk míní..
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod Vlcacka » 17 říj 2018 10:15

@Laivine Franklin Covey je za tu cenu naprosto super, tak nechť slouží co nejdéle a nejlépe! :-)
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod Laivine » 17 říj 2018 12:01

@Vlcacka ani jsem se nedívala na cenovky, ve výběru byla pera do 1600. O to příjemnější překvapení při placení. Pero je boží, při transportu neteče, píše okamžitě, je příjemné do ruky, nemůžu přestat! Doporučeníhodné. Nechápu, že jsem ho nepořídila dříve - už asi 3 roky jsem měla nucenou kuličkovou pauzu...
Laivine
 
Příspěvky: 26
Registrován: 13 říj 2018 17:19

Re: Pero, které se nezasekává

Příspěvekod fighter » 18 říj 2018 13:09

Sotva se zasekne jakýkoli Pelikan. Ať už 200, 400, 600, 800, o 1000 ani nemluvě.
fighter
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 dub 2017 10:06


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků