- Pelikan Classic M215 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pelikan Classic M215

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Pelikan Classic M215

Příspěvekod babacho » 23 úno 2019 16:45

Dobrý den, zdravím jako nováček na tomto fóru. Mám nutkání pořídit si nové plníci pero (doteď jsem občas používal Parker).
Zalíbilo se mi
http://www.penshop.cz/plnici-pero-pelik ... s/dp-6473/
Jenom bych rád, kdyby mi někdo ze zkušených řekl, jestli toto je dostatečně kvalitní, resp. zda se třeba za ty peníze nedá pořídit i něco lepšího. Anebo jestli si nepřiplatit nějakou korunu navíc a mít ještě něco lepšího. Jsem v tomto oboru naprostý laik, tak bych uvítal každou radu. Jiná věc je, že se mi to pero opravdu líbí, navíc je plnící, což je také můj požadavek (používání bombiček mi moc nevyhovuje - což je případ ui toho Parkera). Předem děkuji za odpověď.
babacho
 
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2019 16:23

Re: Pelikan Classic M215

Příspěvekod vojtahlad » 23 úno 2019 18:34

Pelikan je dobrá značka. M215 byl můj první a od té doby s ním pořád rád píši, je to mazel. Je menší, doporučuji pokud možno vyzkoušet v obchodě (i s ohledem na volbu hrotu - v Penshopu se dá domluvit, aby připravili na vyzkoušení několik šířek hrotu).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pelikan Classic M215

Příspěvekod Vlcacka » 13 dub 2019 15:02

Mám jednu 200 a jednu 205, což se liší jen velikostí a jsem s nimi hrozně spokojená. Jsou lehoučká, lidi hodně namítají, že jsou drahá, protože za tu cenu by už mělo mít to pero pozlacený hrot, ale mně je to jedno, protože Pelikan udělal perleťová a mě nadchla. Používám je hodně často - modrá M205 má M hrot a hnědá M200 B hrot. Oba píšou bez problému, ale striktně (což je ale jen moje obsese) do nich čerpám Pelikan Edelstein inkousty a za ten víc než rok, co je mám, absolutní pohoda.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků