- Levné pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Levné pero

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Levné pero

Příspěvekod johy » 26 úno 2018 16:32

Dobrý den,
začínám s psaním dopisů a ráda bych používala jiný nástroj než obyčejné propisky. Zkušenost mám jen s perokresbou (dip pen) a v perech se opravdu nevyznám a proto potřebuji poradit. Chtěla bych pero do 300kč, nejlepe aby se dalo sehnat v papírnictvi (např. Koh-I-Noor) a nebo na internetu

Předem moc děkuji
johy
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2018 16:24

Re: Levné pero

Příspěvekod vojtahlad » 26 úno 2018 19:34

V téhle cenové relaci je to celkem oříšek. "Normální" výrobci za tyhle peníze dodávají asi jen pera pro školáky s odpovídajícím designem a kvalitou. Asi bych se nebál tohohle školního Faber-Castell (našel jsem i recenzi).

Osobně bych za tyhle peníze doporučoval zkusil koupit pár levných čínských per přes eBay. Když tak přehlédnu výsledky svých čínských experimentů, připadá mi, že se postupem času zlepšují. Takže bych šel spíše do některého z novějších modelů: Jinhao 992 (malé, docela silná linka), Wing Sung 3008 (větší pero s pístovým plněním, tenčí linka), případně Wing Sung 6359 (kopie Lamy AL-star, trojúhelníkový úchop, nejtenčí čára ze zde zmiňovaných). A pokud byste chtěla expperimentovat s plochými hroty, tak rozhodně Hero 5028.

Možností je hromada, záleží na tom, co se komu líbí. Obecné nevýhody čínských per jsou dvě: doprava trvá cca měsíc a kvalita je kolísavá (i když se mi zdá, že u těch novějších se znatelně zlepšila). Hlavní výhodou je cena, díky které člověku netrhá srdce, když se něco vyloženě nepovede a pero putuje do koše. Ne, že by se to stávalo příliš často. Mám nějakých 25 čínských per a do koše šlo jedno.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Levné pero

Příspěvekod graphophilus » 27 úno 2018 09:36

V Praze v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí jsem koupil Sheaffer VFM za 300 Kč, kteroužto cenu jim načetla čtečka čarového kodu, i když ve výloze je cena vyšší. Pořád je tam mají, ale nevím, jestli si už cenu vyjasnili. Za tu cenu je překvapivě dobrý, i když se trochu ošoupala barva a je vidět mosaz. Hlavně nevysychá ani při delší odstávce.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Levné pero

Příspěvekod Pepino » 29 zář 2021 07:54

Omlouvám se, že oživuji staré vlákno, ale pro mě je aktuální a nechci zakládat nové

Rád bych koupil v ČR levné pero, Čínské obchody mě moc netáhnou, už kvůli tomu, že nevím, jestli se stále neplatí CLO a DPH a každý web v tomto ohledu uvádí jiné informace.

Rozhodl jsem se prozatím pořídit v Luxoru klasický školní Faber Castell, který už byl výše zmíněný. Tušíte, zdali se dá do cca 400 Kč u nás sehnat ještě něco zajímavějšího, nebo to v této cenové bude vše na jedno brdo?

Děkuji a přeji všem pěkný den.

EDIT:
Ten školní Faber Castell má velikost M, rád bych ale F, nebo EF.
Pepino
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2021 14:38

Re: Levné pero

Příspěvekod graphophilus » 30 zář 2021 09:48

Já bych zkusil klasické papírnictví, třeba v papírnictví v Jindřišské ve výloze jsem viděl docela hezká a levná pera. Některá levná pera jsou i hezká, i docela obstojně píší, ale po roce dvou se rozpadnou. Mé oblíbené papírnictví je v Ječné, tam mají taky kde co, nakoupil jsem náhradní hrotítka do versatilky, tipoval bych, že by tam taky mohli něco mít.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Levné pero

Příspěvekod Pepino » 30 zář 2021 13:58

Pokud je myšleno pastelka.eu nahoře u křižovatky se Sokolskou, tak tam se rozhodně chystám až se dostanu do Prahy. Mají pěkný výběr i na webu a příjde mi že celkem slušné ceny.
Pepino
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2021 14:38

Re: Levné pero

Příspěvekod graphophilus » 30 zář 2021 14:19

Já jsem myslel blíž ke Karláku papírnictví Manepa, Ječná 528/31 podle mapy. Tam bylo papírnictví, co pamatuji, tak chodím vždycky tam. Je to o pár kroků níž než Pastelka, tak se můžete podívat do obou. Pak dejte vědět, jak jste pochodil.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Levné pero

Příspěvekod Pepino » 01 říj 2021 19:26

Ještě jsem se tam nedostal, ale po pátrání na internetu mám dva favority, jeden je výše zmíněný klasický školní Faber Castell a druhý je Faber Castell grip 2010. Jsem zvědavý, jestli mezi těmito pery bude nějaký znatelný rozdíl, nebo zdali to je pouze o výstupcích na těle pera a designu.

Ještě se v hledáčku na chvilku objevil Pilot Midle Range, ale na můj vkus je až moc zaoblené a kulaté.
Pepino
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2021 14:38

Re: Levné pero

Příspěvekod Pepino » 12 říj 2021 12:31

Tak jsem se dostal do Prahy. Manepa má v sortimentu asi 6 per a z toho drtivá většina jsou levné školní pera do 100kč.... Pastelka má výběr už o něco zajímavější, ale osobně jsem to moc neprohlížel, vybral jsem si na webu a do obchodu šel s tím, že jasně vím co si chci osahat.

Odešel jsem přesně s tím, co jsem tu již zmínil, klasický školní faber castell velikost M, na zápisky, poznámky v práci atd. je naprosto vyhovující. Na domácí psaní jsem koupil faber castell grip 2010 velikost F. Vzhledem k tomu, že jsem perem psal naposledy na základní škole, jsem se s hrotem F ze začátku trochu pral. Na můj v kus je opravdu dost tenký a z propisky jsem byl zvyklý více tlačit, což na levném papíru ze školního sešitu nedělá dobrotu. Nejvíce by mi seděla velikost mezi F a M.

Zatím mi to na "hraní" stačí a teď bych se rád zaměřil na experimenty s inkousty. Pokud máte tip na zajímavý levnější inkoust (do 200Kč), budu za něj rád. Zatím jsem dokoupil jen faber castell tyrkysové bombičky a barva je naprosto skvělá. Voděodolnost jsem zatím nezkoušel.
Pepino
 
Příspěvky: 6
Registrován: 27 zář 2021 14:38

Re: Levné pero

Příspěvekod vojtahlad » 12 říj 2021 23:09

Těžko radit univerzálně. Diamine vyrábí fůru barev, u nich si vybere snad každý. Menší lahvičky (30 ml) jsou za 120 Kč. Mé oblíbené: Asa Blue (střední modrozelená), Red Dragon (tmavší červená), Pumpkin (tmavší oranžová), Oxford Blue (tmavě modrá). Výborný web na recenze inkoustů je Mountain of Ink: https://mountainofink.com/blog/diamine-ink
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Další

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků